Petőfi Sándor: Szerelem gyöngyei Pest, 1845. Landerer és Heckenastnál. 70 p. Első kiadás! Az első önálló Emichnél megjelent Petőfi-kötet. A versek ihletője Mednyánszky Berta, a költő akkori szerelme volt, akit 1845 augusztus-szeptemberében többször meglátogatott Gödöllőn, de a lány apja visszautasította a leánykérést. Páratlanul ritka! Gerincén aranyozott feliratú, szép későbbi bordázott félbőr kötésben. Egy oldal restaurált, egyébként szép állapotban.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben Bevezető kötet. Budapest, 1887, Magyar Kirélyi Államnyomda. Rengeteg illusztrációval. Szép állapotú aranyozott kiadói egészvászon kötésben. 4 oldal kissé foltos, egyébként nagyon szép állapotban!
Jókai Mór művei 1-50. centenáriumi kiadás sorozat, 1926 Budapest Franklin - Társulat nyomdája, kiadói aranyozott dombornyomott egész vászon kötésben, nagyon szép minőségben