Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 120

11516.

Rufpreis:
19 000 HUF
50,40
54,29
Petőfi Sándor: Szerelem gyöngyei Pest, 1845. Landerer és Heckenastnál. 70 p. Első kiadás! Az első önálló Emichnél megjelent Petőfi-kötet. A versek ihletője Mednyánszky Berta, a költő akkori szerelme volt, akit 1845 augusztus-szeptemberében többször meglátogatott Gödöllőn, de a lány apja visszautasította a leánykérést. Páratlanul ritka! Gerincén aranyozott feliratú, szép későbbi bordázott félbőr kötésben. Egy oldal restaurált, egyébként szép állapotban.
11517.

Rufpreis:
500 000 HUF
1 326,26
1 428,57
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben Bevezető kötet. Budapest, 1887, Magyar Kirélyi Államnyomda. Rengeteg illusztrációval. Szép állapotú aranyozott kiadói egészvászon kötésben. 4 oldal kissé foltos, egyébként nagyon szép állapotban!
11518.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,87
25,71
11519.

Rufpreis:
55 000 HUF
145,89
157,14
Móra Ferenc : Szegedi tulipános láda I-II.kötet 1936 Bp.Révai fa tulipános láda tékával. Jó állapotban
11520.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,61
11,43
28
Vajda Emil, Dr.: Kossuth Lajos. Élet és jellemrajz. Bp. 1892. Franklin. Festett egészvászon kötésben. Sok képpel. Nagyon szép állapotban.
11521.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,20
13,14
Josephi Antonii Transylvani (Erdélyi József) Adversus Vindicias Fratris Hyacinthi Campion. Apologia altera. Agriae, 1768. 92p. Korabeli papírkötésben
11522.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,22
22,86
Madách Imre: Az ember tragédiája. Bp. Athenaeum. 1887. Festett egészvászon kötésben, néhány sérült szélű lappal
11523.

Rufpreis:
1 500 HUF
3,98
4,29
Madách Imre: Az ember tragédiája. Első kritikai szövegkiadás. Sajtó alá rendezte: Tolnai Vilmos. Bp. 1923. MTA. Egészvászon kötésben
11524.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,31
5,71
Csiky Gergely: Buborékok. Bp., 1885. Athenaeum 112p.
11525.

Rufpreis:
800 HUF
2,12
2,29
11526.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,22
22,86
1943 Illyés Gyula: A tű foka, Nyugat Kiadó, Bp., dedikált példány, puha papírkötésben, megviselt állapotban
11527.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,61
11,43

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF