1933 Richard Hamann: Művészettörténet a korai keresztény időktől napjainkig, Th. Knaur Nachf kiadása, Berlin, német nyelven, 1.110 illusztrációval és 12 színes táblával, kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban
Csabai István: Az impresszionizmus kora. Bp, 1942, Officina. Félvászon kötésben, rengeteg fekete-fehér és színes reprodukcióval illusztrálva, jó állapotban
Marosi Ernő: Magyarországi Művészet 1300-1470 körül, I-II. kötet, Bp., 1987, Akadémia Kiadó, kemény vászonkötésben, védőborítóval, rengeteg fekete-fehér illusztrációval
Czakó Elemér - Györgyi Kálmán: A magyaros ízlés. Szemelvények a magyar háziipar, népművészet és iparművészet formakincséből. Bp., 1930, Könyvbarátok Szöv. (K.M. Egyetemi ny.) 220 p. Rendkívül gazdag, szövegközti képanyaggal. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó állapotban
Malonyay Dezső - A magyar nép művészete. Harmadik kötet. A balatonvidéki magyar pásztornép művészete. Bp. 1911. Franklin Festett, aranyozott, selyemrátétes (kis kopás a sarkoknál) kiadói vászonkötésben, jó állapotban.