Fornády Elemér: A borkezelés mestersége. Gyakorlati borgazdaság. Bp. 1941. Budapesti Szállodások és Vendéglátók Ipartestülete. 256 p. Számos szövegközti ábrával illusztrálva. Kissé kopott félbőr kötésben
Dr. K.G. Lutz: Der Schmetterlingszüchter. Lebens- und Entwicklungsweise unserer einheimischen Schmetterlinge nebst einer Anleitung zur Schmetterlingszucht. Ulm 1904 J. Ebner Vlg. sok litho táblával / with many litho tables. 176p.
7db klf szakácskönyv: Sajtételek, Új szakácskönyv, Sajtok könyve, Száz szatmári parasztétel, Családi hidegkonyha, A vendég előtti étel- és italkészítés művészete, Főzzön-süssön gázzal
Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai. Növényi gyógyszerek. Hazai gyógynövényeink ismertetése, gyűjtésüknek módja és felhasználásuk a mindennapi életben az egészség szolgálatában. Bp. én. Novák Rudolf és Tsa. 400p. 95 egyszínű képpel és 6 egyszínű táblával. Kiadói, félvászon kötésben