Dr. Hansi Rosenberger: Mädchen turnen und spielen. Bd. I. Grundschule. München - Berlin, 1939, R. Oldenbourg. Kiadói papírkötésben, illusztrációkkal (a kötés levált) / Illustrated, in paper cover, used condition
Hugh Lofting: Doktor Dolittle auf dem Mond. Berlin - Grünewald, 1933, Williams u. Co. A szerző illusztrációival, kissé viseltes kiadói egészvászon kötésben / Illustrated by the author, in original linen binding with faults
Velhagen und Klasings Monatshefte. Jahrgang 1901/1902 Bd. I. Bielefeld - Leipzig, Verlag vonVelhagen u. Klasing. Művészeti havilap egybekötött számai szecessziós díszítéssel, és fekete-fehér és színes reprodukciókkal, kissé kopottas félvászon kötésben, jó állapotban / Reproductions partly in color, half-linen binding, good condition
Richard Suchenwirth: Deutsche Geschichte. Von der germanischen Vorzeit bis zur Gegenwart. Leipzig, 1938, Georg Dollheimer. Kiadói egészvászon kötésben, védőborítóval (szakadt), fotókkal és színes térképmellékletekkel, helyenként pecsétfoltos / With photos and maps, linen binding, used condition
Das Kleine Universum. Ein Bildwerk in interessanten Ansichten. I.-IV. Bände. Komplett sorozat. A 4 db címlapkép kivételével minden metszet hiányzik, de a többi oldal megvan. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr kötésben. / Except for the 4 cover pictures the engravings are missing, but the text is complete. In leather binding. Stuttgart, J. Scheible, 1840-1842.
Thomas W. Knox: The Boy trawellers in Mexico. Illustrated. New Yor., 1905. Harper and Bros. 552p. kissé foltos egészvészon kötésben / bit stained binding
Berquin: L'ami des enfants et des adolescents. Mit Wörterbuch. Quedlinburg - Leipzig, 1849, Gottfried Basse. Viseltes kiadói félvászon kötésben, belül foltokkal és ceruzás jegyzetekkel, az előzéklapon a tulajdonos bejegyzésével és ragasztással / Original half-linen binding, used condition, with pencil marks, owner's inscript on flyleaf
1892 2db francia nyelvű könyv: Arthur-Lévy: Napoléon intime, Paris, Nelson, kiadói szecessziós egészvászon kötésben. Marie Pape-Carpantier: Histoires et lecons de choses pour les enfants, Paris, Librairie Hachette, félvászon kötésben, illusztrációkkal. Mindkét könyv kötése viseltes, de belül szép állapotúak / 19th century French books in good condition