Ortvay Tivadar: Pozsony város története. I kötet. A legrégibb időktől az Árpádházi királyok kihalásáig. Pozsony, 1892. Pozsonyi Első Takarékpénztár. Stampfel, Eder és társai. XVI + 384 p. + 7 t. számos szövegközti ábrával.Papírkötésben, kis gerinchibával.
Galgóczy Károly: Pest, Pilis és Solt törvényesen egyesült megye monographiája. Történelmi, föld -s természetrajzi, közhatósági, társadalmi, nemzetgazdasági, régi és ujkori leírás. I. köt. Bp. 1876-1877. Weiszmann. 240p. (Belső címlap nélkül, előszó lapja kitépve, de megvan, a többi rész jó állapotban) Félvászon kötésben
Dr. M. Kosic: Kraljevica (Porto-Ré). Agram/Zágráb, é.n., Actien-Buchdruckerei. Német nyelvű, fekete-fehér fotókkal illusztrált útikönyvecske / Illustrated tourist guide in German
Vasi, Mariano: Itinerario istruttivo di Roma o sie descrizione generale delle opere piu insigni di pittura, scultura, e architectura.... Roma 1794. I. 436p. Számos metszettel és 2 kihajtható térképpel. Korabeli, gerincén sérült papírkötésben, itt-ott ázás nyomaival és bejegyzésekkel / With numerous engravings and two fold-out maps. In contemporary paper binding, worn on spine, with some water pat...
Dávid Ferenc: A soproni ó-zsinagóga. (A Magyarországi Zsidó Hitközségek Monográfiái, 8.) Bp., 1978, A Magyar Izraeliták Országos Képviselete, 175p. Képmelléklettel