Jacques Saurin: Discours historiques, critiques, theologiques, et moraux, sur les evenemens les plus memorables du vieux et du nouveau testament. Continuez par Mr. C. S. de Beausobre, tome X. La Haye, 1739, Pierre de Hondt. Eredeti, egészbőr kötésben, a címlapon vignettával (a kötés erősen megviselt, a védő-, előzék-, és címlapon a korábbi tulajdonosok bejegyzései és pecsétjei láthatók) /
Original leather binding, vignette on title page (binding demaged, on flyleaf and title page previous owners' signatures and stamps)
Balassa Imre: Világostól Josephstadtig 1849-1856 Földy János naplótöredékeiből. Bp., 1939. kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 323p. Egészvászon kötésben szép állapotban
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával. Bp., 1925. Enciklopédia.
Ripka Ferenc: Erzsébet királyné Gödöllőn 1867-1897.
Emlékkönyv a gödöllői Erzsébet szobor leleplezése ünnepére. Bp., 1901. M. Kir. Állami nyomda. 54p.
Kiadói papírkötés korabeli félvászon védőkötésben
Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Második kiadás. Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, 2db térképmelléklettel, jó állapotú
Barna János-Sümeghy Dezső: Nemes családok Csanádvármegyében Makón, 1913. ifj. Gaál László ny. 242p. Korabeli enyhén sérült gerincű álbordás félbőr védőkötésben. Ex librissel