Kovats Ferentz: Az utak', és utszak' építésének módja, Landerer Posony, Kassa,. 1778. reprint. Katona Kálmán közlekedési miniszter saját kezű ajánlásával Dávid Ibolyának. Egészbőrbe kötve!
Ferencz Kornélia és Palotay Gertrúd: Hímzőmesterség.
A magyarországi népi hímzések öltéstechnikája. Budapest 1940. Kókai Lajos Kiadása. Kisebb szakadásokkal
Feyérné Kovács Erzsébet, Kövessi Edit: Az Uj Idők kézimunka könyve - Varrás és hímzés. Bp., 1935 Singer és Woilfner. Ma már ritkán használt hímzések, pl. monogram, címer, stb. hímzésének ismertetése.
Barát Béla - Éber László - Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. 427 képpel és több színes műmelléklettel. Bp., 1926, Világirodalom Könyvkiadóvállalat - Weiler és Társa. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, jó állapotban, ex librisszel
Gerevich Tibor: Magyarország románkori emlékei (Magyarország Művészeti Emlékei). Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr kötésben, szövegközti képekkel, térképmelléklettel és 264 táblával illusztrálva, jó állapotban (gerincen apró kopások, az előzék- és címlapon kikapart beírások nyomai)