Bilder zum Anschauungs-Unterricht für die Jugend zweiter Theil. Enthaltend 30 colorierte Blätter mit Abbildungen von Gift- und Kulturpflanzen. Stuttgart cca 1850. Schreiber & Schill. 30 dupla-tábla kézzel színezett fametszet. A táblák nagyrészt szép állapotúak (egy kissé hiányos, 2 ragasztott). Újrakötve félvászon kötésben /
30 double-tables with colored wood-etchings. Most of the etchings are in nice condition. (Only one is scanty, two are repaired). Rebound in half-linen binding. 22x32 cm
Wagner, Hermann: Malerische Botanik. Schilderungen aus dem Leben der Gewächse. Populäre Vortrege über physiologische und angewandte Pflanzenkunde. Bd. I. (Aus dem Reiche des Lebens in Pflanzen-, Thier-, und Menschenwelt) Leipzig, 1872, Otto Spamer. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, számos fametszetű illusztrációval. Szép állapotban. / Vol. I. With lots of woodcut illustrations, in nice full-linen binding, good condition
Varga István: Exegétika theologia vagy azok a' tudományok, melyek a' Bibliának helyesenn való megesmerésére, megértésére, és megvilágosítására tanítanak. 1. darab. Unicus!
Debreczen, 1807. Csáthy György. XII. 530 l 1 sztl.
Korabeli félbőr kötésben. A könyv végén 2 oldalas kézzel írt jegyzet a XIX. sz. elejéről
Zimmermann Ágoston és Gusztáv: A házimacska. Bp., 1944 kir. Magyar Természettudományi Társ. 32 táblával és 170 szövegképpel. 376p. (gerinc sérült, tulajdonosi bejegyzéssel)
Neue deutsche Klinik. Handwörterbuch der praktischen Medizin. Bde. III, IV, VIII, IX, XV/5. Hrsg. v. Georg u. Felix Klemperer. Berlin-Wien, 1929-1938, Urban & Schwarzenberg. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, illusztrációkkal, jó állapotban /
Original half-leather binding, illustrated, in good condition