Király Péter: A magyarok említésére a Konstantin- és a Metód-legendákban. + Magyarok említése a 811. évi események óbolgár leírásában. Bp., 1977 Magyar Nyelvtudományi Társaság
Magyarországi Szociáldemokrata Párt 1925 december 25, 26, és 27. napján Budapesten megtartott XIII. pártgyűlésének jegyzőkönyve... Bp., 1926 Népszava. 292.
Thomas Carlyle: A franczia forradalom története II-III. Ford. Baráth Ferencz. (Világkönyvtár) Bp., 1913, Révai. Kiadói, festett egészvászon sorozatkötésben
Michelet, Jules: Histoire de la Revolution Francaise. II. Bruxelles, 1845. Díszes, aranyozott egészbőr kötésben / Ornamented full leather binding 568p.
Seress László: Napóleon. I-IV. kötet. Teljes!. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes egészvászon sorozatkötésben. Számos egészoldalas képmelléklettel.