Gvadányi József, gróf: A világnak közönséges históriája.
A mellyet magyar hazájához viseltető szeretettül ösztönöztetvén, és néhány jeles, és hiteles Authorokból ki-szedegetvén ugyan ezen Hazájának élő nyelvén bátorkodik nékie … bé-mutatni -- Magyar Lovas generális. VII. kötet.
Pozsony, 1805. Wéber Simon Péter. 1 rézm. címkép 360p.;
Korabeli, aranyozott, kissé sérült gerincű félbőr-kötésben, festett lapszélekkel
Losonci István: Hármas Kis-Tükör, 1849. és 1850. évi kadás. melly Magyarország’
I. Legujabb földleírását
II. Régibb és lgujabb polgári állapotát.
III. A’ magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét híven ábrázolja XIII. toldalékkal. Pesten, 1850. Trattner-Károlyi. 16 p. 192 p. 144 p. 112 p. (Térkép nélkül)
Edvi Illés Károly: A magyar büntetőtörvénykönyv magyarázata. I. és III. köt. Harmadik, teljesen átdolgozott kiadás.
Bp. 1909. Révai. 591 p.; 688 p. Félvászon kötésben.
Lassú István: A' Prussziai királyság státistikai, geographiai és históriai leirássa
Pesten, 1828. Trattner és Károlyi. 161p. Korabeli karton kötésben. (Címlapba, kis beletépés)
Huber, Alfonz: Ausztria története. Átdolgozta: Baróti Lajos. Átnézte: Pauler Gyula. I. kötet
Bp., 1899. MTA. Hornyánszky ny. 528 p.
Kiadói, aranyozott, zöld angolvászon sorozatkötésben.
Mária Antonia levelezése. Az eredeti kéziratokból közzétette gróf Hunolstein. A harmadik kiadás után franciából fordította Beck Hugó. Pest, 1865, Emich Gusztáv sajátja. Korabeli, aranyozott félvászon kötésben (kissé kopottas állapotú)