A magyar nemzet története VIII. kötet. III. Károlytól a bécsi Congressusig. Szerkesztette: Szilágyi Sándor. Bp., 1898. Athenaeum. Díszes, aranyozott félbőr kötésben.
Hóman Bálint - Szekfu Gyula: Magyar történet
I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbor kötésben, jó állapotban.
Hóman-Szekfű: Magyar történet I-V. hasonmás kiadás Maecenas Kiadó, 1990. Aranyozott félbőr kötésben, kísérő tanulmánnyal, hibátlan karton tékában, hibátlan állapotban
Divald Kornél, Tarczai György: Az Árpádház szentjei. Serédi Jusztinián előszavával.
Bp. 1930, Szent-István Társ. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Jó állapotban
Apponyi Albert - Berzeviczy Albert-...stb.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928. Magy. Külügyi T. 402 old. Térkép melléklet nélkül. Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon kötésben.
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp. 1932. Második kiadás. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 371 p. Aranyozott kiadói félvászon kötésben (belső alőzéklap hiányzik)