Asztalos Miklós-Pethő Sándor: A magyar nemzet története. Ősidőktől napjainkig. Szekfű Gyula bevezetőjével. Bp., 1933. Lantos. Gerincén sérült egészvászon kötésben
Dr. Knecht Frigyes Jusztusz: A bibliai történetek gyakorlati magyarázata I.-II. Kalocsa, 1887. Malatin Antal. Félvászon kötésben. (első kötet belső címlapja kissé sérült)
Gaál Mózes: Hún és magyar mondák. Gyulai László rajzaival. Bp., é.n. Franklin. 224 p. 3. kiadás. + Hozzákötve Magyar király mondák 112p. Kijáró lapokkal
Gyürky Lajos: Podhorszky Lajos és a magyarság eredetére vonatkozó fölfedezései 1851/58-ban. Bp., 1896 Dobrowsky és Franke. Zichy Jenő által dedikált! 32p