Bücher: Wissenschaft und Technik

Zahl der Lose: 31

Bilder zum Anschauungs-Unterricht für die Jugend zweiter Theil. Enthaltend 30 colorierte Blätter mit Abbildungen von Gift- und Kulturpflanzen. Stuttgart cca 1850. Schreiber & Schill. 30 dupla-tábla kézzel színezett fametszet. A táblák nagyrészt szép állapotúak (egy kissé hiányos, 2 ragasztott). Újrakötve félvászon kötésben / 30 double-tables with colored wood-etchings. Most of the etchings are in nice condition. (Only one is scanty, two are repaired). Rebound in half-linen binding. 22x32 cm
12178.

Bilder zum Anschauungs-Unterricht für die Jugend zweiter Theil. Enthaltend 30 colorierte Blätter mit Abbildungen von Gift- und Kulturpflanzen. Stuttgart cca 1850. Schreiber & Schill. 30 dupla-tábla kézzel színezett fametszet. A táblák nagyrészt szép állapotúak (egy kissé hiányos, 2 ragasztott). Újrakötve félvászon kötésben /
30 double-tables with colored wood-etchings. Most of the etchings are in nice condition. (Only one is scanty, two are repaired). Rebound in half-linen binding. 22x32 cm

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Wagner, Hermann: Malerische Botanik. Schilderungen aus dem Leben der Gewächse. Populäre Vortrege über physiologische und angewandte Pflanzenkunde. Bd. I. (Aus dem Reiche des Lebens in Pflanzen-, Thier-, und Menschenwelt) Leipzig, 1872, Otto Spamer. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, számos fametszetű illusztrációval. Szép állapotban. / Vol. I. With lots of woodcut illustrations, in nice full-linen binding, good condition
12179.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás II. Ford. Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond és Dr. Madzsar József. Bp., 1910, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben, 32 táblával, jó állapotban (egy-két ceruzás jelzéssel)
12180.

Rufpreis:
2 000 HUF
Az ember. Testi és lelki élete, egyéni és faji sajátságai, II. köt. Szerk. Alexander Bernát - Lenhossék Mihály. 470 szövegképpel és 39 műmelléklettel .Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban (kötés kissé kopottas, gerincen kis szakadás)
12181.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
Alexander Niklitschek: A természet csodái. Ford. dr. Fülöp Zsigmond. Bp., 1942, Nova Irodalmi Intézet. Kiadói félvászon kötésben, számos illusztrációval, jó állapotban
12182.

Rufpreis:
800 HUF
Soós Lajos: Rendszeres állattan I. 30 szövegrajzzal, Tudományos gyűjtemény, Pécs-Budapest, 1924, Danubia Kiadó, hátulján foltos egészvászon kötésben
12183.

Rufpreis:
800 HUF
Zimmermann Ágoston és Gusztáv: A házimacska. Bp., 1944 kir. Magyar Természettudományi Társ. 32 táblával és 170 szövegképpel. 376p. (gerinc sérült, tulajdonosi bejegyzéssel)
12184.

Rufpreis:
2 000 HUF
Brehms, Alfred E.: Tierleben. 2. Band. Vögel. / Madarak. Leipzig und Wien 1891. 710p. félbőr kötésben / half-leather binding
12185.

Rufpreis:
4 000 HUF
David Attenborough: Az élő bolygó. A Föld mai arculata. Bp., 1990, Novotrade. Kartonált, védőborítóval, rengeteg színes fotóval illusztrálva
12186.

Rufpreis:
1 200 HUF
Raoul Francé: Az állatok a történelemben. Bp., é.n. Dante. 32 egész oldalas és szövegközti képpel. 360p.
12187.

Rufpreis:
1 000 HUF
12188.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Bacskay Miklós Tivadar: Kereskedelmi vegyészet. Bevezetés a kereskedelem és a közhasználatban előforduló összes, vegyészeti úton előállitott czikkek gyártásának titkaiba. Kereskedők, iparosok és magánosok használatára. Bp., 1898, a szerző sajátja. Korabeli, festett félvászon kötésben (a kötés kopottas és kissé meglazult)
12189.

Bacskay Miklós Tivadar: Kereskedelmi vegyészet.
Bevezetés a kereskedelem és a közhasználatban előforduló összes, vegyészeti úton előállitott czikkek gyártásának titkaiba. Kereskedők, iparosok és magánosok használatára. Bp., 1898, a szerző sajátja. Korabeli, festett félvászon kötésben (a kötés kopottas és kissé meglazult)

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF