Bilder zum Anschauungs-Unterricht für die Jugend zweiter Theil. Enthaltend 30 colorierte Blätter mit Abbildungen von Gift- und Kulturpflanzen. Stuttgart cca 1850. Schreiber & Schill. 30 dupla-tábla kézzel színezett fametszet. A táblák nagyrészt szép állapotúak (egy kissé hiányos, 2 ragasztott). Újrakötve félvászon kötésben / 30 double-tables with colored wood-etchings. Most of the etchings ...
Dr. Ehrenfeld Hugó: A szépítősebészetről, Bp., ~1930, Novák Rudolf és Társa. Szerző 44 eredeti felvételével, részben vágatlan, lapok helyenként kiszakadva, papírkötésben.
Dr. Kovács Ferenc: Gyakorlati és műtéti szülészet. Budapest, 1936, Magyar orvosi könyvkiadó társulat. 258 szöveg közé nyomott, részeben színes ábrával. CXLVI. kötet. Jó állapotban, dombornyomott, gerincén aranyozott, egészvászon kötésben.
Punnett R. C. : Az átöröklés. A 7. kiadás alapján ford.: Soós Lajos. 8 táblával és 53 ábrával. XCVII. kötet. Bp., 1928, Kir. Magy. Term. Tud. Társulat. Kiadói papírborítóban, jó állapotban.
Adam Ritter v. Burg: Compendium der höheren Mathematik. [Wien, 1859, Gerold.] Egészvászon kötésben, 3 táblával; az első 62 oldal hiányzik (!), ázott, dohos
Charles Darwin: Az ember származása I.-II. Ford. Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond és Dr. Madzsar József. Bp., 1910, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben jó állapotban
Othenio Abel: Lebensbilder aus der Tierwelt der Vorzeit. Jena, 1922. Gustav Fischer Kiadó. Számos illusztrációval, angolvászon kötésben, német nyelven, jó állapotban.
Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Darányi Ignácz m. kir. földmivelésügyi minister megbizásából. 105 képpel. Képekkel ellátta Csörgey Titusz és Vezényi Elemér. negyedik, bővített kiadás. Bp., 1914, A m. kir. földmivelésügyi miniszter kiadványa. Kiadói papírkötésben. 404p.