Hóman Bálint - Szekfu Gyula: Magyar történet I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbor kötésben, jó állapotban.
Losonci István: Hármas Kis-Tükör, 1846. évi kadás. melly a magyar királyi birodalomnak azaz Magyar Országnak és hozzá kapcsolt egyébb részeknek I. Földleírását II. Mostani polgári állapotát. III. A’ magyar nemzetnek történetét híven ábrázolja XII. toldalékkal. Pesten, 1846. Trattner-Károlyi. 320 p. 96 p. 16 p. Félbőr kötésben, elején firkákkal
Borovszkí Samu(szerk.): A nagy francia forradalom és Napoleon. I. kötet, A rokokó század. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László, és Zilahi Kiss Béla. Kiadói vászonkötés, elülső kötéstáblán a rézplakettbe foglalt színes kép, jó állapotban.
Varga Ottó: Magyarország története. A Kisfaludy-Társaság által Lukács Krisztina-díjjal koszorúzott pályamű. Egyetlen kiadás! Budapest, 1895. Szerző 864 p. szövegközti képekkel Korabeli kissé sérült egészvászon kötésben
Szalay József-Baróti Lajos: A magyar nemzet története. III. köt. Bp. 1895-1898, Lampel. Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói, festett, egészvászon-kötésben (gerincen kis sérülés)
Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I-V. kötet. I.: Ősműveltség és középkori kultúra. II.: Magyar renaissance. III.: A kereszténység védőbástyája. IV.: Barokk és felvilágosodás. V.: Az új Magyarország. Bp., 1939-1942 Magy. Történelmi Társ. [Révai]. 636p. + 670p. + 664p. 658p.; 684p. Rendkívül gazdag, részben színes, egészoldalas és szövegközti képanyaggal, táblá...