Flammarion, Camille: A világ vége. Ford. Kenedi Géza. Hetedik kiadás. Bp., é.n., Légrády Testvérek. Az eredeti borító megtartásával egészvászon kötésben, gazdagon illusztrált, közepes állapotú (gerincen kis sérülés)
Churchill Semple, Ellen: Influences of Geographic Environment on the Basis of Ratzel's System of Anthropo-Geography. London, é.n., Constable & Company LTD. Kiadói, aranyozott gerincű, egészvászon kötésben, 21 térképpel, az első 13 oldalon tintával írt bejegyzések, egyébként jó állapotú / Linen binding, with 21 maps, on the first 13 pages ink notes, otherwise in good condition
Vasútról szóló könyv illusztrációkkal: Ch. Goschler: Traité Pratique de L'entretien et de l'exploitation des chemins de fer... Paris, 1870. J. Baudry. I.-II. (első kötetből 70 oldal hiányzik) Félbőr kötésben / (70 pages missing), half leather binding 704p. + 746p.
Travaux de maçonnerie, charpente, etc., entreprise ... d'entretien du 1er janvier 1886 au 31 décembre 1891; devis, cahier des charges, bordereau des prix. Paris, 1886; Ponts et chaussées; bordereau des prix; De l'Entreprise des Travaux de Maconnerie, Charpente, etc.... 1er janvier 1886 au 31 décembre 1891. Egybekötve, korabeli félbőr kötésben / Bound together, in original half-le...
Debauve, A.: Manuel de l'ingenieur des ponts et chaussees redige conformement au programme annexe au decret du 7 mars 1868 par... Paris, 1872. Dunod. Félbőr kötésben / Half leather binding
Abderhalden, Emil: Die Grundlagen unserer Ernährung unter besonderer Berücksichtigung der Jetztzeit. Berlin, 1917, Julius Springer. Kiadói papírkötésben, jó állapotú / Paperback, good condition