Dr. Pásztor Lajos: Szobamadarak, díszmadarak. Bp., 1959, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, belül a gerincnél levált, enyhén kopottas állapotban.
Beyse J.: Arany kincstár ezer titkos szerrel a közjólét előmozdítására és ipar-üzlet lenditésére, a mezőgazdaság, vegytan és műipar terén tett legujabb fölfedezések szerint. ford.: Sztáncsay Jenő. Pest, 1861. Hartleben Konrád. 210p. Kesőbbi félvászon kötésben. Kissé foltos (egy lapba szöveget nem érő belevágás)