Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharcz története I-II. kötet. A képek legnagyobb része gróf Kreith Béla 1848-49-iki orsz. ereklyemúzeumából való. Bp., Lampel Róbert. Kiadói dombornyomott egészvászon kötés, színezett lapszélek, kissé kopottas állapotban.
Dragon S.J., Antonio: Tűzvonalban. P. Pro S.J. élete. II. kiadás. A szerző által engedélyezett egyedüli magyar fordítás. Bp., 1937, Manréza Kiadás. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, kopottas állapot.
Peter Handel Mazetti: Die oesterreichisch-ungarische Kriegsmarine vor und im Weltkriege. Klagenfurt, 1925. Átfogó munka az osztrák-magyar haditengerészetről sok képpel és adattal 130p. / Substantial book about the Austro-Hungarian navy
Feldmarschall Conrad: Aus meiner Dienstzeit 1906-1918. Zweiter Band: 1910-1912. Die Zeit des lybischen Krieges und des Balkankrieges bis Ende 1912. Wien/Berlin/Leipzig/München, 1922, Rikola Verlag. Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban.