Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme. Újonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Második kiadás. Első kötet. A magyar nemzet Európába költözésétől 1301-ig. Pest, 1860, Heckenast. Félvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapot.
Tolnai Világtörténelme - A világháború története I. kötet 1914-15, Budapest, Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. kiadásában, több száz képpel, térképekkel, megviselt állapotban
Bodnár István: Béri Balogh Ádám a vértanuhalált halt kuruc brigadéros.
Szekszárd, é. n. Szerző kiadása. Molnár-féle nyomdai műintézet. 75 p. Félvászon kötésben
Országgyűlési almanach az 1935-40. évi országgyűlésről. Szerkesztette Haeffler István.
Budapest, 1940. MTI ny. 432p. Hiányos gerincű egészvászon kötésben
Geschichte der Franzözischen Revolution von A. Thiers Deutsch von Dr. Wilhelm Jordan 13.-16. Leipzig 1848, Otto Migani. Korabeli egészvászon kötésben / in full linen binding
Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták (többek között): Dr. Kogutovicz Károly, Dr. Szinnyei József, gróf Teleki Pál, Dr. Horger Antal, etc. Bp., 1928, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Illusztrált papírkötésben, kopottas állapotban