Steinen Károly dr.: Közép-Brazília természeti népei között. Cholnoky Jenő dr. (szerk.): Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 3 térképpel, 11 műmelléklettel, és 52 ábrával a szövegközt. Budapest, é.n., Lampel és Wodianer. Kiadói egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban.
Bergman, Stern: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mytery in Asia. Fordította Sajó Aladár. Bp., 1925, Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Ossendowski: A sötét Kelet árnyéka. The shadow of the gloomy East. Fordította Balassa József. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Ossendowski: Kínai rejtelmek. Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belül kissé levált, kopottas állapotban.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Lampel és Wodianer, Bp.é.n. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, nagyon szép állapotú.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Hedin, Sven: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Bp., [1937], Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, nagyon szép állapotban.
Ohle, Fritz: Az idegenlégió karavánja. A világkörül. Útirajzok - Útikalandok. Hat világrész csodás exotikus képe modern világjárók élményeiben, az utazók eredeti felvételeivel illusztrálva. Budapest, é.n., Dante. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Gerinc kopottas, sérült.