Udvari élet a francia királyok alatt. Bp. 1908 Franklin. 336p. 78 egész oldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói, aranyozott selyemripsz díszkötésben, kopott aranyozással
Lewis Henry Morgan: Az ősi társadalom /vagy kutatások az emberi fejlődés menetéről a vadság állapotából a barbárságon át a civilizáció felé/. Ford.: Bodrogi Tibor, Bónis György. Bevezető tanulmány, függelék: Bodrogi Tibor, lektorálta: Ortutay Gyula. Bp., 1961, Gondolat, /Franklin-ny./. 1 t. (a szerző fényképe), 450p. Aranyozott kiadói vászonkötésben, megjelent 3000 példányban Rendkívül ritka! Jó á...
Takáts Sándor: Komáromi Daliák a XVI. században. Különlenyomat a "Budapesti Szemle" 390, és 391. számából. Budapest, 1909, Franklin. Kiadói papír kötésben.
Pesty Frigyes: A világtörténelem napjai a legrégibbb időtől kezdve a jelenkorig különös tekintettel Magyarországra. Második kötet. Pest, 1870, Pfeifer Ferdinand. Kiadói félbőr kötésben, aranyozott, dombornyomott gerinccel, kissé kopottas fedőborítóval.