Kodály, Zoltán: A magyar népzene. Bp., 1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 76 p. 240 mm – Második kiadás. Kiadói papírborítékban, kis sérülésekkel a gerincen
Gál György Sándor: A zene története. 19 képtáblával és szövegközötti képekkel. Bp., 1937, Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötéssel, enyhén kopott állapotban.
Énekeskönyv magyar reformátusok használatára. A zsinat által kötelező használatra megállapított kiadás. Első kiadás. Debrecen, Méliusz Könyvkereskedés. Kiadói egészbőr kötés, aranyozott lapszélek, elejében ajánlással, jó állapotban.