Dr. Gábor Béla-Dr. Arányi Taksony: Dactyloscopia. A személy kilétének megállapítása az újjak lenyomatai alapján. Bírák, ügyészek, rendőrhatóságok, csendőrség, fegyintézetek stb. részére. Bp. 1905. Orsz. Közp. Közs. Nyomda IV+160 l.+8 kihajtható tábla. Későbbi vászon kötésben, az eredeti címlap felhasználásaával, jó állapotban
Keller Konrád dr.: A tenger élete. Botanikai toldalékkal dr. Cramer Károly és dr. Hans Schnitz. Fordította: Csopey László. 271 ábrával és 10 színes táblával. A IX. (1896- 1898. évi) cziklus Negyedik kötete. Budapest, 1897, Természettudományi Társulat.Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotú.
Kakas József (szerk.): Felhők fölött-felhők alatt. Az Országos Meteorológiai Intézet népszerű kiadványai. II. kötet. Budapest, 1952, Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben. Korának megfelelő állapotban.
Paszlavszky József: Az állattan kézikönyve. A középiskolák felsőbb osztályai számára. Ötödik kiadás. Három kőnyomású színes táblával és számos szöveg közé nyomott nagyrészt színes képpel. Bp., 1903, Athenaeum. Félvászon kötés, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált, lapok kijárnak, több helyen foltosak, kopottas állapotban.
Paszlavszky József: A növénytan kézikönyve. A gymnasium IV-ik, s a reáliskola V-ik osztálya számára. Színes és fekete-nyomású képekkel a szöveg között. Bp., 1901, Athenaeum. Félvászon kötés, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált, festett lapszélek, kopottas állapotban.
Utasítás az országos kataszteri felmérésnél alkalmazandó sokszögelésről. Kiadta a Magyar Királyi Pénzügyminisztérium. 1908. M. kir. Állami Nyomdák. Kihajtható táblákkal. (Csikvánd község sokszögelése) Vízfoltos 25x40 cm
Oltay Károly: A Geodézia elemei. A gépészmérnök és építészhallgatóknak tartott műegyetemi előadásaim vezérfonala. 255 ábrával. Bp., 1921. Németh József technikai kiadója. Javított papírkötésben.
Della Vedella Mihály (szerk.):Nagy Magyar Compass (azelőtt Mihók -féle) II. évfolyam. I.rész: Pénzintézetek. Budapest, 1927, Kiadótulajdonosok: dr. Galánthai Nagy Sándor örökösei. Kiadói egészvászon kötésben.
Szabó Ignácz: A lég. Népszerű légtünettan (Meteorologia). Különös tekintettel hazánk légtüneti viszonyaira. A művelt rendek szükségeihez alkalmazva. Két földabrosszal és ábrákkal. Budapest, 1874. Eggenberger. 220p. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen aranyozott címfelirattal. Megkímélt példány.
Krauss, Joseph.: Wetterbuch für die Reise und Daheim. Mit 7 Karten und 19 Abbildungen im Text. Hamburg, Berlin, Leipzig, 1917, Richters Reiseführer Verlag. Kiadói karton kötésben.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Während der Saalauktion, können Sie hier verfolgen, welche Artikel gerade versteigert werden, und hier auch die Möglichkeit haben, ein Angebot abzugeben.