Schütz Antal: A nemzetnevelő Pázmány. Felolvasta a Szent István Akadémiának 1937. december 12-én Pázmány Péter halála 300. évfordulója emlékezetére tartott XXI. ünnepi ülésén. Bp., 1938, Stephaneum Nyomda.
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kicsit laza vászonkötésben, a térképmelléklet hiányzik, egyébként jó állapotban
Czövek István: II-dik József császár' élete és tettei. 1. köt. [Pest], [1816], [Trattner]. Az 51-52. oldal egy része kiszakadt, a címlap, a 49-50. és a 63-64. oldal hiányzik, borító nélkül, erősen megviselt állapotban.
Serédi Jusztinián (szerk.): Emlékkönyv Szent István király halálának kilencszázadik évfordulóján. I. kötet. Budapest, 1938, Magyar Tudományos Akadémia. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban.
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története III. kötet. Az Anjou ház és örökösei. Bp., 1895. Athenaeum. Díszes, aranyozott egészvászon kötésben. A hátsó borító elázott, foltos.
Gracza György: Az 1848-49-iki Magyar Szabadságharcz Története. Budapest, [1894], Lampel. Kopottas kiadói egészvászon kötésben, az első néhány lap elvált.
Igazságot Magyarországnak! Trianon kegyetlen tévedései. A Pesti Hírlap ötvenéves fennállása alkalmából készült ez a munka. Bp., é.n., Légrády. Sok színes illusztrációval. Modern műbőr kötésben.
Farkas Emőd: Magyarország nagyaszonyai. I. kötet. Budapest, 1911, Wodianer. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Fedőlap hullámos, gerincn belül elvált.
Karsai Elek: Szálasi naplója. A nyilasmozgalom a II. világháború idején. Budapest, 1978, Kossuth. Kiadói karton kötésben. Viseltes, javított gerinc ill fedőlap.