Üdvnek igazságnak könyörgése. Imakönyv. Fordította: dr. Hevesi Simon pesti rabbi. Kabos Endre [(1906-1944) háromszoros olimpiai bajnok magyar vívó] hittestvérünknek a magyar olimpiai győzelem emlékére szeretettel az Újpesti Izraelita Hitközösség 1936. Budapest, Schlesinger Józs. Kiadói egészbőr kötésben. Jó állapotban.
Firdúszi: A Sahnáméból. Feridun és fiai. - Szijavus. Zál és Rudabé. Fordította és bevezetéssel ellátta: Radó Antal. Remekírók képes könyvtára. Budapest,[1905], Lampel. Kiadói egészvászon kötésben.
Sefer krovot he makzor. Bécs, 1827, Anton E. von Schmid. Mákzór zsidó ünnepi imádságos könyv, kopottas aranyozott bőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Ota Kraus-Erich Kulka: Halálgyár. Bp., 1958, Kossuth. Emlékezések, dokumentumokkal alátámasztva a Birkenau-i koncentrációs tábor két túlélőjétől. Fényképekkel, rajzokkal illusztrált. Kiadói félvászon kötéseben. A gerinc belül részben elvált.
3 db héber imádságos könyv-Mákzor imádságos könyv az év minden ünnepnapjára I., II. és VII. kötet. Magyarra fordította Schön József. Bécs, Budapest, cca 1902. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
1944 Érdekes igazolás halmaji Bor Jenő (1895-1979), később Amerikába települt és ott matematikusként működött vezérőrnagy részére ajándékba kapott fegyver szabad viseléséről, vitéz Vattay Antal (1891-1966) hadtestparancsnok, későbbi kormányzói hadsegéd, "az utolsó magyar huszár" aláírásával /