Lehel Ferenc: Haladó művészet. Újrendszerű stílusmorfológia vázlata. Bp., 1929, A Tér és Forma kiadása. A kötés belső oldalán és néhány üres lapon Antalffy Mária (1922-1989) grafikus, keramikus, szobrász későbbi vázlatrajzaival. Kicsit laza, helyenként foltos félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Heidrich, Ernst: Die alzdeutsche Malerei. Jéna, 1909, Eugen Diedrichs (Die Kunst in Bildern). Antalffy Mária (1922-1989) grafikus, keramikus, szobrász tulajdonosi bejegyzésével. Kicsit laza, némileg kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Behrendt, Walter Curt: Alfred Messel. Mit neunzig Abbildungen. Berlin, 1911, Bruno Cassirer. Kiadói aranyozott kartonált kötés, gerincnél kissé szakadt, fotókkal illusztrált, kopottas állapotban.
4 db fotózással kapcsolatos könyv: Dékán István: Fantázia és fényképezés. Bp., 1982, Műszaki Könyvkiadó; Rév Miklós: Fényképtár. XV. MAFOSZ szalon. Kaposvár, 1998, MAFOSZ. I. Nemzetközi Magyar Fotóművészeti Kiállítás. Bp., 2001, MAFOSZ. Kiadói kartonált és papírkötésben.
Frank János: Szabó Vladimir. Bp., 1976, Corvina. 12 db ofszet műlapot tartalmazó mappa, angol, francia, magyar és német bevezetővel, hiánytalanul, jó állapotban.