Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Hedin, Sven Ázsia szívében I.-II. kötetek. Első kiadás! Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Átdolg. Thirring Gusztáv. Bp., én. Lampel Kiadói, aranyozott (Leszik) vászonkötésben. Szép állapotban!
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Gubányi Károly - Öt év Mandzsuországban Lóczy Lajos előszavával. Bp., [1906.] Lampel R. Kiadói vászonkötésben. Jó állapotban. [
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Kertész Róbert - Feltámad a Félhold (Az ébredő Iszlám nemzetei) I-II. kötet, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Lampel és Wodianer, Bp.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Száz képpel és két térképpel. Bp., é. n., Lampel R. Aranyozott vászonkötésben, nagyon szép állapotban!
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Chun Károly: Mélytengerek világa. 73 képpel és 15 melléklettel, egy térképpel. Bp., [1902], Lampel R. Szép állapotban!
A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Bergman, Sten: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. 70 képpel és egy térképpel, Ford. Dr. Cholnoky Béla Bp. é.n. Franklin. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Scott, Robert F.: Angolok a déli sarkvidéken. Ford. Halász Gyula. 75 képpel, térképpel. Bp., 1911, Lampel R. Könyvkereskedése, 1. kiad. Aranyozott vászonkötésben, egy fűzésnyi lap kijár, egyébként jó állapotú
Sven, Hedin: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. A kézirat nyomán átdolgozta Kondor Alfréd. 2 térképpel, 22 szövegképpel, 4 színes műmelléklettel, 1 színes panorámával és 44 képmelléklettel. Bp., 1910, Lampel R. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, festett lapszélek, enyhén kopottas állapotban.
Mikkelsen Ejnar: A sarkvidék remetéje Mikkelsen kapitány kalandjai Fordította Balla Ignác Bp. 1916. Singer és Wolfner. 1 t. 309 p. számos képpel,Kiadói, laza illusztrált félvászon kötésben,
Cholnoky Jenő: Afrika. A Föld és élete. Világrészek, országok, emberek. 240 képpel és térképpel. Bp.,(1936-1937), Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, enyhén kopott állapotban.