Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 184

13523.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29

Jászai Mari emlékiratai. Sajtó alá rendezte: Lehel István, rajzokkal ellátta: Haranghy Jenő. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, gerincnél kissé kopott, egyébként jó állapotban.
13524.

Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29

13525.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,13
20,00

13526.

Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29

13527.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43

Lesznai Anna: Édenkert -Versek. Gyoma, 1918. Kner I. 166p. szövegközti, rajzos könyvdíszekkel, amelyek a szerző munkái. Első kiadás! Kiadói, rajzos papírborítóban, amely a szerző munkája. KArton kiadói védőborítóban
13528.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,13
20,00

Várady Ferenc: A vadvirágos Mecsekaljáról. Bp., 1925.  A Szerző saját kézzel írt verses dedikációjával Szieberth Ferenc birkózónak. Félvászon kötésben
13529.

Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29

Éjfél. Magyar irók misztikus novellái. A novellákat Bálint Aladár gyüjtötte össze. Az előszót Kosztolányi Dezső irta. A címlapot és az illusztrációkat Divéky József rajzolta. Gyoma, 1917. Kner Izidor. 204p. + 11 t. Szép állapotban
13530.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14

Kner Izidor: Keserves kenyér. Tréfa két felvonásban. Garay Ákos rajzaival. Gyoma, 1928. Kner. 41p. Egészoldalas és 5 szövegközti rajzzal illusztrált. Fűzve, kiadói borítékban.
13531.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14

Harsányi Kálmán: A tölgyfalevél. Költői elbeszélés négy énekben. Bp., 1903. Nagel Ottó. A szerző saját kézzel írt, hosszas dedikációjával Szieberth Ferenc  birkózó részére. Korabeli félvászon kötésben
13532.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43

Kner Izidor: Agyafurt alakja. Csicseri Bors (Ágai Adolf) és Molnár Jenő előszavával, Bér Dezső, Garay Ákos, Geiger Richárd, Homicskó Athanáz, Kalivoda Kata, Mühlbeck Károly, Szigethy István és Vadász Miklós kétszázötvenhárom eredeti rajzával. Harmadik tetemesen bővített kiadás. Gazdagon illusztrálva. Gyoma, 1926. (Kner Izidor) 367 p. Kiadói félbőr kötésben.
13533.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14

A magyar könyvgyűjtő kézikönyve. Magyar könyvritkaságok és kézikönyvek 1888-1938. közt elért árainak jegyzéke. Összeállították: Makkai László és M. Horváth Magda. Budapest, 1939. OSZK [Sylvester nyomda]. Egészvászon védőborítóban az eredeti papírborító bekötve. Jó állapotban. Egy lap ragasztott.
13534.

Rufpreis:
10 000 HUF
25,91
28,57

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF