Nagy Pál: Vitézvári báró Simonyi József herczeg Hessen Homburg magyar lovas regement híres ezredes kapitánnyának példás élete leírása, mellyet nemzeti örömbül készített és kiadott - -Pesten, 1819. Trattner. Hiány:címkép metszet, címlap és 3 levél (99-104). Idegen félbőr kötéstáblában.
Gracza György: Magyar szabadságharc története. I.-V. kötetek. Komplett! Az aradi 1848-49-iki Ereklyemuzeum S A Gr. Kreith-féle gyűjtemény képeivel s a Bécsi Csász. Udvari Levéltár képeivel. Budapest, é.n., Lampel. Díszes, aranyozott, festett, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben, festett lapszélekkel. Kis kopásoktól a gerincen eltekintve szép állapotban
A Nagy Háború írásban és képben. Szerk.: Landor Tivadar. 1. rész: A nyugati hadszíntér. 1. köt. Bp., 1915, Athenaeum. Laza, kopott, aranyozott, gazdagon díszített vászonkötésben, gerince kis szakadásokkal, az első néhány lap kijár.
Liptai Ervin(szerk.): Magyarország hadtörténete két kötetben. Bp., 1985, Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, képekkel illusztrált, jó állapotban.
vitéz nagy-megyeri Nagy Károly: A magyarság fegyverben. Jellemtanulmány a nemzetnevelés szolgálatában. Bp., 1939. Vitézi Rend Zrinyi Csoport. 257 l., 6 t. (térképek). Számos szövegközti és egész oldalas térképvázlattal illusztrálva. Egészvászon kötésben az eredeti papírborító felhasználásával. Könyvtári duplum. Az első két oldal kivágásokkal.
Kacziány Géza: Magyar vértanuk könyve. A szöveg képei a gróf Kreith Béla-féle 1848-49-i ereklye gyűjtemény és Kossuth- Muzeum képtárából valók. Budapest, 1906, Vass. Újrakötve, egészvászon kötésben.