Jon Addington Symonds: Renaissance Olaszországban. A szépművészetek.Harmadik kötet. Bp., 1886, Tudományos Akadémia. Kissé viseltes egészvászon kötésben.
Lyka Károly: Festészeti életünk a millenniumtól az első világháborúig 1896-1914. Bp., 1953, Képzőművészeti Alap. Gazdagon díszített, aranyozott, kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Petrik Albert-Jakabffy Ferencz: A régi Buda-Pest építőművészete. IV. kötet. Budapest, 1913. Ifj. Nagel Ottó. Festett egészvászon kötésben, jó állapotban
Munkácsi Ernő: Livornoi régiségek. Antiquitates Liburnenses. [Bp.], [1935], Múlt és Jövő. Képillusztrációkkal, részben felvágatlan példány. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Hekler Antal: A magyar művészet története; A középkor s a renaissance művészete. Bp., Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Hanitzsch, Dieter: Ich und Ferenczy. Zusammenstellung und Karikaturen zum 80. Geburtstag. München, 1999, C. Hartmann Verlag GmbH. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.