Nékám Lívia: Meisseni porcelán. A budapesti Iparművészeti Múzeum gyűjteményében. Bp., 1980, Corvina. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Hevesy Iván: A gyerekek fényképezése. Szabadban és szobában/A gyerekélet jelenetei és a gyerek-arckép. Fejlődési sorozat-felvételek/A gyerek életének jelenetei otthon és szabadban, a gyerekarckép és csoportkép felvétele, játék és sportjelenetek fényképezése. Bp, [1950]HAFA. Kiaadói papír kötésben.
Az antik világ. A művészet története. Bp., 1986, Corvina. Kiadói kartonált kötés, védőborítóval, sok színes képpel illusztrált, belső borítólap kissé piszkos, egyébként jó állapotban.
Fiscel, Oskar dr.: Tizian - des Meisters Gemälde in 230 abbildungen. Klassiker der Kunst in Gesamtausgaben 3. Band. Stuttgart, 1904, Deutsche Verlags-Anstalt. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Gronau, Georg: Correggio - des Meisters Gemälde in 196 abbildungen. Klassiker der Kunst in Gesamtausgaben 10. Band. Stuttgart, 1907, Deutsche Verlags-Anstalt.Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Ráth György(szerk.): Az iparművészet könyve. A Magyar iparművészeti Társulat megbízásából. I-III. kötet. Bp., 1902, Athenaeum. A három kötet egységes festett, dúsan aranyozott kiadói egészvászon díszkötésben, javítandó gerinccel mind a 3 kötet, az egyik kihajtható kép fele hiányzik, ceruzás firkákkal.