Károlyi László: A Nagy-Károlyi gróf Károlyi család összes jószágainak birtoklási története. 1. kötet. Bp., 1911. Franklin. (2 leszármazási tábla). Aranyozott félbőr kötésben, gerincen kis hibával
Egyetemes történet. Szerk.: Hóman Bálint, Kerényi Károly, Szekfű Gyula. 1-4. köt. [Bp.], [1991], [Athenaeum]. Az [1935]-1937. évi kiadás (Bp., Révai) reprintje. Kopott gerincű félműbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Rákosi Mátyás: A kommunisták magyarországi pártjának megalakulása és harca a proletárforradalom győzelméért. A Magyar Tanácsköztársaság. Bp., 1953, Szikra. Kicsit kopott papírkötésben, jó állapotban.
Fraknói Vilmos: Magyarország egyházi és politikai összeköttetései a Római Szentszékkel a Magyar Királyság megalapításától a konstanczi zsinatig I. kötet 1000-1417. Bp., 1901, Szent István Társulat. Félvászon kötés, kissé kopott állapotban.
Dr. Borovszky Samu(szerk.): Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Bihar Vármegye és Nagyvárad. Számos műmelléklettel (ezek közözz 4 színes kép, 4 térkép, 2 színes auototipia, továbbá 8 egész oldalas kép, 414 szöveg-kép) és teljes név- és tárgymutató. Bp., (1901), Apollo Irodalmi Társaság. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, színezett lapszélek. Res...
Két könyv egybekötve: Fodor Ferenc: Magyar nép, magyar föld, magyar sors. Bp., 1925, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda; Ifj. Móricz Pál: 1848-49-diki szabadságharci csatatörténetek. Szeged, 1900, Gönczi József. Félvászon kötés, jó állapotban.
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt. Kiadói egészvászon kötés, védőborítóval, jó állapotban.