Magyar László: Tizenöt év Dél-Afrikában. Átdolgozta Drf. Bendefy-Benda László. Magyar L. eredeti rajzaival. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga", Az Északi sarkitengeren 1899-1900. II. kötet. Olaszból fordította Dr. Darvai Móric. Bp., Lampel Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. 100 képpel és térképpel. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kiadói díszes, aranyozott, egészvászon kötésben, jó állapotban.
Stein Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. I. köt. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford. Halász Gyula. Bp., é. n., Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
Amundsen, Roald: Amundsen Északi útja. (Az Északnyugati átjáró). A szerző arcképével, műmelléklettel, és térképpel. A hat világrész utazások és fölfedezések. Szerkeszti: Halász Gyula. Budapest, é.n., Világirodalom. Egészvászon kötésben
Jankó János, dr.: Grönlandon át hóczipőn. Nansen Fridtjoff eredeti műve alapján. Számos eredeti ábrával. Bp., 1897. Eggenberger. 232p. (a 8 tábla hiányzik) Kiadói félvászon-kötésben. Ajándékozási bejegyzéssel kopottas borítóval