Károlyi László: A Nagy-Károlyi gróf Károlyi család összes jószágainak birtoklási története. 1. kötet.
Bp., 1911. Franklin. (2 leszármazási tábla). Aranyozott félbőr kötésben, gerincen kis hibával
Rugonfalvi Kiss István: A nemes székely nemzet képe. I.-III. kötet.
Debrecen, 1939-1940. Lehotai Pál. 447 p. 1 kihajtható térképmell., 496 p. 321 p. Egységes kiadói festett vászon kötésben.
Egyetemes történet. Szerk.: Hóman Bálint, Kerényi Károly, Szekfű Gyula. 1-4. köt. [Bp.], [1991], [Athenaeum]. Az [1935]-1937. évi kiadás (Bp., Révai) reprintje. Kopott gerincű félműbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Fraknói Vilmos: Egyháznagyok a magyar középkorból. Az "élet" könyvei. Budapest, 1916, Az "élet" irodalmi és Nyomda Részv. Társ.Foltos kiadói egészvászon kötésben.
Dr. Cholnoky Jenő: Hazánk és népünk egy ezredéven át. A magyarság hajdan és most. 133 képpel és több szövegközti ábrával. Könyvnapi kiadás. Bp., Somló Béla Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kissé piszkos, kopottas állapotban.