Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 186

Eötvös József: A karthausi. Regény. I.-II. kötet egybekötve. Bp. 1894. Ráth Mór. 252 l.; 294 l. Díszes, aranyozott, festett kiadói Gottermayer-féle egészvászon-kötésben, aranyozott lapszélekkel. Egy apró foszlástól eltekintve nagyon szép állapotban. Tulajdonosi névbejegyzéssel.
13513.

Rufpreis:
5 000 HUF
13,26
14,29
Felelet gróf Széchenyi Istvánnak [Kossuth Lajostól]. Pest, 1841, Landerer és Heckenast. A címlapon Kossuth neve kivakarva. Kissé kopott félvászon kötésben, helyenként foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.
13514.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,83
34,29
13515.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,22
22,86
Divald Kornél: Budapest művészete a török hódoltság előtt. Bp., [1909], Lampel Róbert (Művészeti könyvtár). Gazdagon díszített, szakadt gerincű festett vászonkötésben, jó állapotban.
13516.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,96
8,57
Forstinger János: Írás és mindennapi társalkodásban előforduló idegen szavakat magyarázó kézi-könyv. Legjelesb kútfők után. Első kiadás! Pesten, 1853, Müller Gyula. [2]p., 1088 hasáb. Megviselt korabeli félvászon kötésben. Első lapon kisebb hiányok, a többi jó állapotban
13517.

Rufpreis:
5 000 HUF
13,26
14,29
Racine színművei: Bajazet, Phaedra, Iphigenia. Egybe kötve. Pest, 1872-75. Athenaeum. Kisfaludy Társaság. Korabeli szép állapotú préselt egészvászon kötésben
13518.

Rufpreis:
1 800 HUF
4,77
5,14
Arany János összes költeményei. Pest, 1872, Ráth Mór. I-II. kötet. Dombornyomott kiadói egészvászon kötésben.
13519.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,24
18,57
Madách Imre: Az ember tragédiája. Babits Mihály előszavával, Zichy Mihály nyolc rajzával. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben.
13520.

Rufpreis:
2 400 HUF
6,37
6,86
Kriesi, Rolf; Osterwalder, Peter: Borok világa. Bp., 2001, Kossuth Kiadó. Számos színes fényképpel. Díszes műbőr kötésben, jó állapotban.
13521.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,55
10,29
Kisari Balla György: Kogutowicz. Levelek, térképek. Bp., 2007, szerzői kiadás. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
13522.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,96
8,57
Remekírók Képes Könyvtára: Tóth Kálmán válogatott költeményei. Magyar művészek rajzaival. Bp., 1901, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Leszik-féle liliomos egészvászon kötésben, szép állapotban
13523.

Rufpreis:
1 000 HUF
2,65
2,86
La Fontaine, Jean de: Fables choises. Válogatott mesék. Ford.: Radnóti Miklós, bev. Sőtér István. Bp., [1947], Franklin (Kétnyelvű remekművek 3.). Kopott, szakadozott gerincű vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
13524.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,55
10,29

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF