Das Reich der Tiere. Szerk.: Berger, Arthur; Schmid, Josef. 1-3. köt. Berlin, 1937, Ullstein. Biai-Föglein István (1905-1974) festő tulajdonosi bejegyzésével. Számos érdekes illusztrációval. Kissé kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Twain, Mark: The £1000000 bank-note and other new stories. Leipzig, 1893, Bernhard Tauchnitz (Collection of British Authors Tauchnitz Edition. 2907.). Kicsit kopott félműbőr kötésben, egyébként jó állapotban. /
In a slightly worn out half leatherette binding, otherwise in good condition.
Friedmann, Ernst: Die Jesuiten und ihr Benehmen gegen geistliche und weltliche Regenten, nebst einigen Zugaben. Grimma, 1825, Göschen Beyer. Szakadozott papírkötésben.
Ausgewählte Werke von Walter Scott. Mannheim, 1840-1841, Verlag von Heinrich Hoff. A sorozat 11 kötete (Bd. 6., 12., 30., 36., a többi számozatlan), későbbi kissé kopott félvászon kötésben, kötetenként változó, nagyrészt jó állapotban.
Homeri Odyssea cum Batrachomyomachia hymnis ceterisque poematiis Homero vulgo tributis. 1-2. köt. egybekötve. Halle an der Saale, 1784. Érdekes tulajdonosi bejegyzésekkel és feljegyzésekkel, viseltes félbőr kötésben. / With interesting proprietorial entries and notes, in a bit worn out half leather binding.
C. Velleii Paterculi quae supersunt ex Historiae Romanae voluminibus duobus. Szerk.: Gruner, Johann Friedrich. Coburg, 1762, Johann Karl Findeisen. Szakadt gerincű kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. /
In paper binding, with torn rootlet, otherwise in good condition.