A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Balbo, Italo: Repülőrajokkal az óceánon át(Stormi in volo sull'oceano). 65 képpel és 1 térképpel. Fordította Révay József. Bp., Lampel R.(Wodianer F. és Fiai). Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben
Baedekker: Südost-Frankreich - Francia Riviéra útikönyv. Rengeteg térképpel. / Karl Baedekker: Southeast-France tourist guide with maps and pictures. Leipzig 1910. Baedekker. 580p.
Sven, Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Átdolgozta Thirring Gusztáv. Számos képpel és két térképpel. Bp., (1902), Lampel R. Kk. Rt. Könyvkiadóvállalata. Aranyozott gerincű félvászon kötés, kötéstábláján a sarkok hiányosak, középen a gerincnél szétvált, kopottas állapotban.
Gubányi Károly: Öt év Mandzsu országban. Lóczy Lajos (szerk.): A magyar földrajzi társaság könyvtára. Budapest, 1907, Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és fiai) Részvénytársaság. Kissé kopottas illusztrált kiadói egészvászon kötésben.
Scheer, Maximilian: Utazás arab földön. Bp., 1962, Gondolat (Világjárók 29.). Kartonált papírkötésben, kicsit szakadt papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Németh Andor: Felső Olaszország képekkel, és térképpel. LLoyd útikönyvek. 1929, LLyoydkönyvek Kiadóvállalata. Kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.