Paul de Kruif: Bacilusvadászok. Fordította: Detre László. 50 műmelléklet és 73 szövegközi kép. Budapest, Könyvbarátok Szövetsége. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Schalle Albert dr.: A Kneippkúra. A természetes és eredményes gyógymód. 31 képpel. Budapest, é.n., Élet Egészség kiadás. Kiadói egészvászon kötésben. Kissé viseltes állapotban.
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben fedőborítóval.
Báró dr. Kétly László: A család egészsége. Népszerű orvosi tájékoztató és tanácsadó. Budapest, é.n., Dante. Kissé viseltes kiadói egészvászon kötésben.
Lambrecht Kálmán, Kormos Tivadar: Az ősember. Budapest, 1926, Dante. Kiadói félvászon kötésben.155 szövegképpel és számos táblával. A gerinc borító hiányzik, egyébként jó állapotban.
Hetzel Henrik dr., Bölcsházy Kálmán dr.: Állatorvosi szülészet. 1. Agrártudományi Egyetem Tankönyvei. Budapest, 1952, Mezőgazdasági Kiadó. Ragasztós egészvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Paszlavszky József: Az állattan kézikönyve. A középiskolák felsőbb osztályai számára. Ötödik kiadás. Három kőnyomású színes táblával és számos szöveg közé nyomott nagyrészt színes képpel. Bp., 1903, Athenaeum. Félvászon kötés, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált, lapok kijárnak, több helyen foltosak, kopottas állapotban.
Keller Konrád dr.: A tenger élete. Botanikai toldalékkal dr. Cramer Károly és dr. Hans Schnitz. Fordította: Csopey László. 271 ábrával és 10 színes táblával. A IX. (1896- 1898. évi) cziklus Negyedik kötete. Budapest, 1897, Természettudományi Társulat.Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotú.