Della Vedella Mihály (szerk.):Nagy Magyar Compass (azelőtt Mihók -féle) II. évfolyam. I.rész: Pénzintézetek. Budapest, 1927, Kiadótulajdonosok: dr. Galánthai Nagy Sándor örökösei. Kiadói egészvászon kötésben.
Brehm, Alfred Az állatok világa 1 kötet
~ ~ Tierleben című nagy művének magyarra átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernő, Kohaut Rezső és Rátz István közreműködésével szerk. Méhely Lajos. Budapest, 1901, Légrády Testvérek. Kiadói félbőr kötésben, szép állapotban.
Schoedler, [Friedrich] Frigyes: A Természet könyve, magában foglaló: természettant, csillagászatot, vegy-, ásvány-, föld-, életmű-, növény- és állattanokat. A természet-ismeret minden barátainak, A hatodik kiadás után magyarra tették Jáno
Pesten, 1853. Geibel. 714p. lev. 3 t. (A 3 táblából egyik hiányos, hátsó borító nélkül)
Kakas József (szerk.): Felhők fölött-felhők alatt. Az Országos Meteorológiai Intézet népszerű kiadványai. II. kötet. Budapest, 1952, Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben. Korának megfelelő állapotban.
Lambrecht Kálmán: Az őslények világa. A Föld és az élet története. 51 képpel, 1 képmelléklettel. Bp., Kultúra Könyvkiadó és Nyomda Részvénytársaság. Kiadói kartonált kötés, képekkel illusztrált, kissé kopottas állapotban.
Hoffmann Ernő: A csillagos ég. 33 képpel és 3 képmelléklettel. Bp., Kultúra Könyvkiadó és Nyomda Részvénytársaság. Kiadói kartonált kötés, képekkel illusztrált, kissé kopottas állapotban.