Kós Károly: Erdély. Kultúrtörténeti vázlat. Kolozsvár, [1934], Erdélyi Szépmíves Céh. Számos színes linómetszettel. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban
Hekler Antal: A magyar művészet története; A középkor s a renaissance művészete. Bp., Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Rédey Tivadar: A Nemzeti Színház története. Az első félszázad. Bp., 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, illusztrált. Szép állapotban
Ráth György(szerk.): Az iparművészet könyve. A Magyar iparművészeti Társulat megbízásából. I-III. kötet. Bp., 1902, Athenaeum. A három kötet egységes festett, dúsan aranyozott kiadói egészvászon díszkötésben, javítandó gerinccel mind a 3 kötet, az egyik kihajtható kép fele hiányzik, ceruzás firkákkal.
Jon Addington Symonds: Renaissance Olaszországban. A szépművészetek.Harmadik kötet. Bp., 1886, Tudományos Akadémia. Kissé viseltes egészvászon kötésben.