Déry Béla-Bányász László-Margitay Ernő(szerk.): Bp., 1912, Légrády Testvérek Nyomdája. Kiadói lenvászon kötés, belső borítólap kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
Hevesy Iván: A futurizmus, expresszionizmus és kubizmus művészete. 44 képpel. Gyoma, 1922. Kner Izidor. 115 p. Kiadói katonált papírkötésben. A borítótábla kissé foltos.
3 db 17-18. századi német nyelvű művészeti kézikönyv: Testelin, Henri: Anmerkungen der fürtrefflichsten Mahler unserer Zeit über die Zeichen- und Mahlerenkunst zusammen getragen. Nürnberg, 1699, Johann Jacob von Sandiart.; Cesio, Carlo: L'anatomia de i pittori ... das ist: Anatomie der Mahler. Nürnberg, 1706, Hieronymus Böllmann.; Preißler, Johann Daniel: Die durch Theorie erfundene Practic oder G...
Bottyán János(szerk.): Rombadöntött és felépített templomaink 1944-1950. H.n., Református Egyetemes Konvent. Kiadói papírkötés, sok képpel illusztrált, jó állapotban.
Hekler Antal: A magyar művészet története; A középkor s a renaissance művészete. Bp., Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.