Nagy Géza - Nemes Mihály: A magyar viseletek története. Szövegét írta Nagy Géza. Rajzolta és festette Nemes Mihály. Bp. (1900) Franklin. 1 t. (díszcímlap) XXXIX t. (színes kép) 71 t. (fekete-fehér grafika) XLVII, 240 p. 1 lev. Restaurált, az eredeti vászonkötés felhasználásával készült kötéssel, belöl az eredeti szennylapok felhasználásával. Sok táblán alig észrevehető, néhány táblán jól látható s...
K. Nagy Sándor: A jobbágyság története. Nagybecskereken, 1891, Pleitz Pál Könyvnyomdája. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, kissé kopottas állapotban.
Alföldi András: A keresztény Konstantin és a pogány Róma. Színyei Merse Jenőnek dedikált példány! Bp., 1943. Institutio Italiano di Cultura per L1Ungheria. 59p. Borító nélkül. Ritka!
Történeti Könyvtár III: Az angol forradalom' története Dahlmanntól. Fordította Bajza. Pesten, 1844, Hartleben. 297 p. Korabeli, szép állapotú, kissé foltos, díszesen aranyozott egészvászon-kötésben.
Desewffy Aurél, Marczel, és Emil, gróf: Néhány szó a' közönséghez a' Hitel, Taglalat, és Világ ügyében. Kassán, 1832, Werfer Károly ny. X, (11)-39 p. A Hitel által kirobbantott vita egyik érdekes darabja. Körülvágott. Korabeli vaknyomott egészvászon kötésben, szép állapotban, enyhén foltos. 2,5 cm
Gyalókay Jenő: Az első orosz megszállás és Erdély felszabadítása (1849 január 31- március 28.). Budapest, Magyar Tudományos Akadémia, 1931. Kiadói papír kötésben.