Almásy László: Levegőben... homokon... Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, gerince kissé kopott egyébként szép.
Kéz Andor dr.(szerk.): Felfedezők Lexikona. Magyar Földrajzi Társaság. Bp.,é.n., Franklin Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Gerince fakult egyébként nagyon szép állapotban
Mittelholzer: Repülőgépen az Északi Sark felé. Bp., 1926, Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Austine, Waddell L.: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedició története. Bp., 1910, Lampel R. Könyvkereskedése, 1. kiad. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Díszes aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Stein Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában 1-2. köt. Bp., é. n., Franklin. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kicsit kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. 100 képpel és térképpel. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kiadói díszes, aranyozott, egészvászon kötésben, jó állapotban.
Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1922, Lampel R. Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel illusztrálva. Kiadói, kissé kopottas aranyozott vászonkötésben.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak Csillaga" ("Stella Polare") az Északi Sarktengeren 1899-1900 II. Bp. 1902. Lampel. 199 p. 3 mell. A Magy. Földrajzi Társ. Könyvei V. Ilusztrált kiadói félvászon-kötésben. Könyvtári példány volt.
Robert Dick Douglas Jr., Dave R. Martin Jr., Douglas L. Oliver: Három cserkész Afrikában. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói félvászonkötésben, az eredeti papírborító a borítótáblákon felragasztva.
Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben, átdolgozta Tábori Kornél. Bp., é.n., Tolnai. Kiadói kartonkötésben, számos eredeti rajzzal és fényképpel.