Rugonfalvi Kiss István: A nemes székely nemzet képe I-III. Debrecen, 1939-1940. Lehotai Pál kiadása. 447 p. 2 sztl. lev. 1 színes t. + 1 kihajtható, nagyméretű térképlap., 496 p. 1 sztl. lev. (1 térképmellet hiány), XVI. 321 p. Kiadói, festett egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Ujfalvy Károlyné Bourdon Mária: Ujfalvy Károly utazása Páristól-Samarkandig. A Ferganah, Kuldzsa és nyugati Szibéria. Egy párizsi nő úti élményei. Bp., 1885, Révai. VII+663 p. Egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Korabeli, kissé kopottas bibliofil félbőrkötésben. Tulajdonosi matricával. Egy lapon enyhe szakadás.
Kenedi Géza: A Quarnero. Fiume és Abbazia. Bp., 1884, Légrády. 185 p. Színes térképmelléklettel. Korabeli, aranyozott gerincű, igényes egészvászon-kötésben. Tulajdonosi matricával.
Rupp Jakab: Buda-Pest és környékének helyrajzi története. Két térképpel. Pesten, 1868. Eggenberger. X+314 p. 2 térk. Korabeli aranyozott, kissé sérült félvászonkötésben.Több lapon tulajdonosi bélyegzővel. A gerincvászon hosszanti irányban felszakadt, ezt korábban ragasztással javították, így a könyv némiképp merev tartású.
Magyarország vármegyéi és városai. Főszerk.: Borovszky Samu. 3. kötet. Vas Vármegye. Bp., 1898, Apollo Irodalmi Társaság. Gazdagon díszített, festett, aranyozott vászonkötésben. A borítótábla, kopottas, a gerincen enyhén szakadt is. Az előzéklap is és a címlap hiányzik, a táblák és a mellékletek viszont épek, a vármegyetérkép benne van.
Jephson-Stanley: A legsötétebb Afrikában. Emin Pasa és a zendülés Equatoriában.Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. Stanley H. M. közreműködésével írta Mounteney-Jephson A. J. (Stanley egyik tisztje). Egyetlen jogosított, az angol eredetiből fordított magyar kiadás. Negyvennégy fametszettel. Bp., 1891, Ráth Mór. XVI + 634 p. Első magyar kiadás. Kissé kopottas, gerincén e...
Budapest régiségei X. Régészeti és történeti évkönyv. Szerk. Dr. Kuzsinszky Bálint. Bp., 1923, A Székesfőváros kiadása (Franklin). 215 p. 6 kihajtható melléklet. Számos szövegközti illusztrációval. Kiadói papírkötésben. A borító kissé foltos, a szélek kissé töredezettek, de alapvetően jó állapotú példány. Ritka!
Timár Szaniszló: Röptében a Nagyvilág körül. A világ kiváló városainak, tájainak és műalkotásainak fénykép-gyűjteménye. Chicago-Berlin-London-Paris, é.n., Werner Company. 4 p. 256 t. (128 levélen). Rengeteg korabeli fotófelvétel. Későbbi, haránt alakú egészvászon-kötésben, az eredeti borítókép felragasztva. Néhány lap javított.