Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., 1910, Hornyánszky. 1 t. (címkép, hártyapapírral) 132 p. 12 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) Egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Illusztrált, en...
A Petőfi Könyvtár öt kötete: Petőfi Sándor és lyrai költészetünk; Petőfi élete; Az elzárt mennyország; Petőfi napjai a magyar irodalomban 1842-1849; Petőfi a világirodalomban. Bp., 1908-1911, Kunossy, Szilágyi és társa Könyvkiadóvállalat. Díszes, szecessziós, festett vászonkötésben, példányonként változó, többnyire viseltes állapotban.
Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseiből. Összeállította: Radó Antal. Negyedik, módosított és bővített kiadás. Harminczöt magyar festőművész képeivel. A Pesti Napló karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Bp., é.n. Lampel R. 284 p. Aranyozott, dombornyomott, festett kiadói egészvászon-kötésben.
Ponson du Terrail. Rocambole hőstettei. V-X. kötet. Regény. Ford. Mártonffy Frigyes. Pest, 1873. Friebeisz F. II rész. A vad ember halála. 4 köt. (173, 167, 169, 179 l.) III. rész Baccarat boszúja. 2 köt. (176, 202 l.) Korabeli, kissé sérült félvászonkötésben, a hat rész két köteben. Az első rész hiányzik.
Budapesti Ujságírók Egyesülete Almanachja 1912. Bp. 1912, Nyugat. 368 p. A kötést és az előzéklapokat Kozma Lajos rajzolta. Aranyozott kiadói, szecessziós egészvászon-kötésben. A kötetben többek között Ady Endre, Csáth Géza, Kaffka Margit, Móricz Zsigmond, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső és Krúdy Gyula művei találhatók. Kopottas-foltos, nedvességtől kifakult egészvászon-kötésben.
Tóth Kálmán összes költeményei. Bev. Endrődi Sándor. 1-2. köt. Bp., 1902, Lampel. Kissé kopott, díszes, szecessziós vászonkötésben, a címlapok sérültek, egyébként jó állapotban.
A százéves Kisfaludy-Társaság (1836 - 1936) Szerkesztette s a társaság történetét írta Kéky Lajos. Bp., 1936, Franklin-Társulat. 512 p. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben.