A Szovjetúnió a békéért és a haladásért. Készült a Nagy Októberi Szocialista Forradalom 33. évfordulójára. Bp., 1950, A Honvédelmi Minisztérium Politikai Főcsoportfőnöksége. 208 p. Kiadói egészvászon-kötésben, számos illusztrációval.
John Edward Courtenay Bodley: Francziaország. Új átnézett kiad. Ford. Darvai Móricz. Átnézte Angyal Dávid. I köt. Bp. 1899. MTA. XXXI. 360 p. Kiadói, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben. Tulajdonosi pecséttel, az előzéklapon kis hiány.
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk. A Magyar Történelmi Társulat megbízásából Lukinich Imre. Bp., 1926, Királyi Magyar Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötés, gerince javított.
Gardner A. Ernest: A régi Athén. II. Bp. 1912. MTA. 363 p. Kihajtható térképpel, gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Szép állapotban.
Jules Saerwein:Így láttam. A XX. század történelme egy újságíró emlékeiben. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopottas gerinccel.
Dr. Rupp Kornél:. Szemelvények Cornelius Nepos életrajzaiból. Budapest, 1899, Athenaeum. 244 p. Korabeli kopottas egészvászon-kötésben. Térképmellékletekkel. Ritka!
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kicsit laza vászonkötésben, a térképmelléklet hiányzik, gerince utólag ragasztott, egyébként jó állapotban.
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kicsit laza vászonkötésben, a térképmelléklet hiányzik, egyébként jó állapotban