Rugonfalvi Kiss István: A nemes székely nemzet képe I-III. Debrecen, 1939-1940. Lehotai Pál kiadása. 447 p. 2 sztl. lev. 1 színes t. + 1 kihajtható, nagyméretű térképlap., 496 p. 1 sztl. lev. (1 térképmellet hiány), XVI. 321 p. Kiadói, festett egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Jephson-Stanley: A legsötétebb Afrikában. Emin Pasa és a zendülés Equatoriában.Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. Stanley H. M. közreműködésével írta Mounteney-Jephson A. J. (Stanley egyik tisztje). Egyetlen jogosított, az angol eredetiből fordított magyar kiadás. Negyvennégy fametszettel. Bp., 1891, Ráth Mór. XVI + 634 p. Első magyar kiadás. Kissé kopottas, gerincén e...
Timár Szaniszló: Röptében a Nagyvilág körül. A világ kiváló városainak, tájainak és műalkotásainak fénykép-gyűjteménye. Chicago-Berlin-London-Paris, é.n., Werner Company. 4 p. 256 t. (128 levélen). Rengeteg korabeli fotófelvétel. Későbbi, haránt alakú egészvászon-kötésben, az eredeti borítókép felragasztva. Néhány lap javított.
Slatin Rudolf: Tűzzel-vassal a Szudánban. Küzdelmem a dervisekkkel, fogságom és szökésem 1879-1895. Ford. Jankó János. I köt. XI, 465 l. 1 térk. Kiadói, sérült egészvászon-kötésben.
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. 1-2. köt. Bp., é. n., Franklin (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). A második kötet a címlapon félreszámozva. Kicsit kopott gerincű vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Bp., é. n., Lampel Róbert (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Erősen kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Bp., 1923, Lampel Róbert (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit laza, kissé kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
György Aladár: A Föld és népei. Népszerű földrajzi és népismei kézikönyv I-II. kötet. Amerika. ill. Afrika. Bp., é.n., Mehner Vilmos. Kiadói kopottas, enyhén sérült aranyozott egészvászon-kötésben.
Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Bp., é. n., Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit laza, kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben.