Szegedy-Maszák Aladárné, Stumpf Károlyné (szerk.): Magyar Úriasszony Háztartása. Bp., 1934, A Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. A Magyar Asszonyok Könyve 2.
Állapota: A kötése sérült, laza, az elülső szennylapja szakadt, sérült
Ujabb Magyar Költők Lyrai Anthologia 1890-1910, Összeválogatta: Elek Artur, Nyugat Kiadása, Budapest, 175 oldal, Kemény papírkötés.
Állapota: közepes, a borítója kopott, sérült, ázott, az elülső szennylapon ajándékozási sorokkal
Mikszáth Kálmán: Magyarország Lovagvárai, Révai Kiadás, 139 o., fűzött papírkötés, 20x13 cm.
Állapot: A borítója sérült, szakadt, a könyvtest sérült, a lapok szélei ázottak, foltosak.
Clementis Ervin A Vezutvtól a Dunapartig, Rege Könyvkiadó, Budapest, 190 oldal, kemény papírkötés,15x21 cm. Állapota: a gerince sérült, hiányzik, de a könyv egyben van.
Mathiász János-Kocsis Pál: Rövid leírású név és árjegyzék. Hungária Nyomda és Lapkiadó R.-T., Kecskemét, tűzött papírkötés, 39 oldal.
Állapot: Közepes, a borító foltos, szakadt.
Szegedy- maszák Aladárné, Stumpf Károlyné (szerk.):A Magyar Úriasszony Otthona. (Budapest), 1934, A Magyar Asszonyok 4. Könyve, A Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége kiadása. Kiadói egészvászon kötésben.
Állapot: A gerince enyhén kopott.
Madarász Erzsébet-Gőczyné Havaiár Margit-Hollné Bernovits Mária(szerk.): Magyar orvosnők tanácsai nők számára. A Magyar Asszonyok 6. Könyve. Bp., 1934, Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. Kiadói egészvászon kötés. Állapot: A gerince enyhén kopott.
Hevesi Sándor dr.:Az ideális háztartás. A szép otthon és jó konyha. Több mint kétezer jó tanács és kitűnő recept. Budapest, 1934, Athenaeum. Foltos egészvászon kötésben
Gárdonyi Géza munkái. II. kiadás. Bp., Dante Kiadás. (Az én falum, A kürt, A kapitány, Messze van odáig, Két katicabogár, Aggyisten Biri!, stb.)Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kötetenként változó állapotban.
Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái. Szerk.: Toldy Ferenc. 1-4. köt. Bp., 1872, Heckenast. Kissé kopott, aranyozott gerincű vászonkötésben, egyébként jó állapotban.