Katona József: Bánk Bán. Dráma öt szakaszban. Magyar Remekírók. Gyémánt-kiadás VII. Bp., 1892. Franklin. Nyolcadik kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel.
Zilahy Károly: Magyar koszorúsok albuma. Írói élet- és jellemrajzok. Második jutányos kiadás. Bp., 1874, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél és a sarkaknál sérült, szakadt, kopottas állapotban.
Tisza Etelka: Nagy és dicső emberek történetei. I. rész. Budapest, é.n., Légrády. Szecessziós, kiadói félvászon kötésben. Kissé kopottas gerinccel, elszíneződött fedőborítóval.
A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium rádióelőadásainak sorozata 1935. "A" sorozat: január-december; "B" sorozat: január-december. Bp., é. n., Pátria. Számos érdekes írással. Félvászon kötésben, jó állapotban. /
With interesting writings, in half linen binding, in good condition.
Holger Drachmann: Két lövés. Regény. (Ford. Hetyei József.) Gyoma, 1930. Kner. 183p. Egészvászon kötésben. Ajánlással: "Alapítója és fél évszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar kulturális intézmények számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája. Gyoma 1936". Könyvtári pecsétekkel