Taine, Hippolit Adolf: Az angol irodalom története. Ford.: Csiky Gergely. 2-5. köt. Bp., 1882-1885. MTA. Vászonkötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
B. Büttner Lina: Testvérek vagyunk. Elbeszélés serdülő leányok számára. Bp., 1897, Szent István Társulat. Megviselt állapotú, gazdagon díszített vászonkötésben.
Hess, Olga; Hess, Adolf Fr.: Wiener Küche. Sammlung von Kochrezepten. Leipzig und Wien, Franz Deuticke,1931, keményvászon kötés, XCVIII+744p.,mellékletekkel. Állapot: közepes. A borítója és a gerince kopott, sérült. Az elülső szennylapon ajándékozási sorok. A kötése meglazult, a lapszélek foltosak.
Verne Gyula: A rejtelmes sziget. Átdolg. Szász Károly. Képekkel. Hatodik kiadás. Bp., 1924, Franklin Társ. 408 p. Kiadói, festett, piros félvászon-kötésben. Táblavászon szélei erősen kopottak.
Rubin László: Egy ember, aki tőke és kamat. Népszava-Könyvkereskedés Kiadása. Papírkötés, 96 oldal.
Rubin László dedikációjával.
Állapot: Jó. A borító szélei szakadozottak. Felvágatlan példány.